Rusza IV edycja – mamy wyniki!

Rusza IV edycja – mamy wyniki!

Przed nami IV edycja Programu Akceleracyjnego ARP Games. 6 z 16 projektów zakwalifikowało się po ocenie komisji konkursowej. Już od października rusza pierwszy etap Programu.

Zgłoszenia także z zagranicy

Do czwartej edycji konkursu wpłynęło 16 zgłoszeń, w tym jedno ze Słowacji. Zespoły prześcigały się w pomysłach na nowe gry. Wszystkim przyjrzało się jury wyłonione spośród partnerów współpracujących z ARP Games.

Najlepsi i rezerwowi

Projekty ocenili specjaliści z Huuge Games sp. z o.o.; Imagination S.C.; Anshar Studios S.A.;  Wastelands Interactive. Do programu zakwalifikowały się projekty, które uzyskały średnią ocen powyżej 50 punktów:

1.     Projekt: Artsul – zespół ŁM3 Team

2.     Projekt: Norse Reigns – zespół Dredge Games

3.     Projekt: Tappi – zespół Tappi

4.     Projekt: Forest Watch – zespół Fluffy Creatures Studio

5.     Projekt: Train Time Travel – zespół My Next Game

6.     Projekt: Project Phantom – zespół Sigur Studio

W październiku zespoły podpiszą umowę akceleracyjną i rozpoczną trzymiesięczny, pierwszy etap programu. Ich wsparciem będzie mentor, pod którego opieką będą pracować i rozwijać swój projekt. W efekcie mają uzyskać taką grywalną wersję, którą będą mogli zaprezentować wydawcom.

Na liście rezerwowej znalazły się dwa projekty, które uzyskały więcej niż 50 punktów:

1.      Projekt: Alastal Project – zespół Dragwa Games

2.     Projekt: Sea Trail – zespół Allies Incognito

3 miesiące intensywnej pracy

Program akceleracyjny ARP Games jest skierowany do początkujących twórców gier wideo. Przedstawiają oni swoje projekty realizowane w minimum dwuosobowych zespołach. Najlepsi rozpoczynając program otrzymają maksymalnie 20 tys. zł. stypendium, opiekę mentora, szkolenia oraz możliwość udziału w wydarzeniach branżowych. Dzięki kompleksowemu pakietowi wsparcia przygotowanego dla zespołów, twórcy projektu mają szansę zintensyfikować pracę nad projektem i szybciej doprowadzić go do kształtu, który można zaprezentować wydawcom. Po trzech miesiącach projekt przechodzi ponowną ocenę i najlepiej rokujące gry wchodzą w etap inwestycyjny.

Zobacz jakie projekty były realizowane w poprzednich edycjach Programu Akceleracyjnego ARP Games.

EDYCJA 1

EDYCJA 2

EDYCJA 3

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

IV EDYCJA-Projekty przyjęte

IV EDYCJA-Projekty nie zakwalifikowane

IV EDYCJA-Lista rezerwowa