Game Jam Square zakończony

Game Jam Square zakończony

40-godzinny maraton tworzenia gier, czyli Game Jam Square już za nami. Grand Prix konkursu i nagrodę główną w kategorii Best Sound Design zgarnął zespół Color Fuel z Dąbrowy Górniczej w składzie: Paulina Mołas i Patryk Szeląg, który stworzył grę Honey Beats.

Zmagania nad stworzeniem zupełnie nowej gry rozpoczęły się w piątkowy wieczór. Wówczas uczestnicy startujący w konkursie poznali temat: czym dla ciebie jest odpowiedzialność.

Prace podsumowało jury

Ich prace oceniła 9-osobowa komisja jurorska w składzie: Mikołaj Pawłowski – przewodniczący jury oraz Konrad Belina-Brzozowski, Maciej Byczyński, Grzegorz Dymek, Maciej Izworski, Artur Loska, Artur Maksara, Błażej Szaflik i Rafał Szrajber.
Wybór nie było prosty, ale ostatecznie udało się podjąć decyzję, która gra jest najlepsza – podsumował podczas wręczenia nagród przewodniczący jury Mikołaj Pawłowski.

Odpowiedzialność = ekologia i dobra zabawa

Grand Prix konkursu i główną nagrodę w kategorii: Best Sound Design zdobyła gra Honey Beats zespołu Color Fuel.
Jest to rytmiczna gra kooperacyjna, w której dwóch graczy wchodzi w rolę roztańczonych pszczół, które mają odeprzeć atak wrogich insektów i obronić ul. Pszczoły działają w rytm muzyki. Aby wygrać konieczna jest współpraca obu graczy – mówią Paulina Mołas i Patryk Szeląg z zespołu Color Fuel.
Odpowiedzialność to dla nas dbanie o dobro innych, bycie człowiekiem, na którym można polegać. Stąd też nasz ukłon w stronę gry kooperacyjnej, którą zaprojektowaliśmy w taki sposób, by większość mechanik obracała się wokół wspólnej odpowiedzialności za sukces i wpływu decyzji jednego gracza na drugiego. Skoro staramy się wspólnie, to musimy się zjednoczyć, a nic tak nie buduje porozumienia, jak dawka skocznej muzyki, niezależnie od wieku czy płci – podkreślają autorzy gry.

Game Jam szansą dla początkujących

W Game Jam Square wzięło udział ponad 200 osób, które przygotowały ponad 50 różnych gier. Odpowiedzialność, była interpretowana w bardzo różny sposób. Jedni chcieli od niej uciec, dla innych odpowiedzialnością są działania proekologiczne, związane z rodzicielstwem lub świadomym zarządzaniem zespołem. – Takie imprezy pokazują, jak wiele można stworzyć pod presją czasu. Teraz uczestnicy Game Jam Square mogą dopracować swoje pomysły i zachęcamy, by zgłosili się do udziału w kolejnym naborze do programu akceleracyjnego, który właśnie ogłosiliśmy. Mają czas do połowy czerwca. Jeśli znajdą się w gronie 10 najlepszych mogą liczyć na wsparcie finansowe, opiekę mentora i branżowe szkolenia – mówi dr Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games. ARP Games działa w Cieszynie. Wspiera startujących projektantów gier w rozwijaniu ich projektów. Program akceleracyjny realizowany jest już od 3 lat. Podczas czterech edycji udało się wesprzeć projekty kwotą powyżej 1,3 mln zł. Powstało też 6 nowych spółek pracujących nad grami komputerowymi.